• elikokolbin

Päästetud karikas

Tuleb välja, et oleme ajalooliste kujude päästjad. Asi nimelt selles, et meid kutsuti Puurmani mõisa parki päris ohtlikult kaldu olevat puud maha võtma ja seda me ka tegime. Puu oli vaja eemaldada seetõttu, et ta tahtis hirmsasti ühele kujule peale kukkuda. Tegemist on mõisa tagaväljakul peahoonest kagu suunas asuva pargimonumendiga - kivist neljakandilisel sambal asetsev trapeeringutega karikas, mis pärineb eeldatavasti 19. sajandi teisest poolest (Kultuurimälestiste register).

Nii me siis asusime tööle. Esimese asjana piirasime ala turvalindiga, sest mõisapargis käis palju huvilisi vaatamas ja

Karikas

niisama jalutamas. Neid oli vaja tööalalt eemal hoida. Siis sättisime vajalikud köied ja vintsid valmis, et kindlustada okste õiget kukkumissuunda ja asusime tõstukiga tööle. Puu sai kenasti eemaldatud ja kuju jäi ka terveks. EESMÄRK TÄIDETUD!

Kuna aga puu sai juba mõnda aega tagasi maha võetud, siis käisime parki uuesti väisamas pärast viimaseid marusid. Tormid mõjuvad vanadele parkidele laastavalt – palju puid murdub ja need võivad pargi rajatisi kahjustada. Õnneks aga see sama kuju on siiski endiselt terve. Vähemalt sellele puule saime õigel ajal jaole ja suurem kahju jäi tekkimata. Siit ka loo moraal – vanemaid puid tuleb pidevalt kontrollida ja õigel ajal spetsialisti poolt eemaldada. Seda eriti parkides.Ohtlikult viltu olev puu, mille kukkumissuund on otse Karikale

Paneme suurt rõhku turvalisusele

Töö on juba poole peal.

Tugevalt kahjustatud ohtlik puu sai eemaldatud ja karikas päästetud.

Langetatud puu Puurmani mõisa pargis

Puhas plats

18 views0 comments

Recent Posts

See All
  • Facebook
  • YouTube

Palmipuu OÜ