Galerii

Tutvu suurema pildivalikuga meie FACEBOOK'i lehel.

Pumbajaama ümbruse haljastus (1,1 ha)

Põltsamaa vallas pumbajaama ümbruse niidetavaks muutmine. Algne olukord oli ehitajast jäänud üsnagi rööpaline, kivine ja üldiselt mittehooldatav. Eesmärk oli ala siluda ja kergesti hooldatavaks (niidetavaks) muuta. Selle tarvis sai tehtud erinevaid töid: kaevatud, kooritud, planeeritud, kive korjatud, randaalitud, heina seemet külvatud ja rullitud.

Heki rajamine

Klient soovis rajada 70 meetrit pika ja vähemalt 2 m kõrge tiheda kasvuga heki. Selleks sobib hästi Karvane viirpuu (Crataegus submollis), sest ta talub Eesti külma, on kiirekasvuline, tihe, mürasummutav, tolmupüüdev, kuni 4 cm pikkuste asteldega (läbimatu), kõrge (kuni 5 m) ja ta talub hästi pügamist. Ideaalne hekitaim ning hea meetaim. Rajamise käigus sai teostatud mitmeid töid: pinnasekoorimine, taimede istutamine, multšimine koos aluskatte paigaldusega. Heki alla sai pandud punane multšikate, et vältida heki all umbrohu vohamist. Lõpptulemus on ilus vaadata ja lihtne hooldada.

Suurte kändude eemaldamine

Pärast ebavajalike, ohtlike või vanade puude langetamist jäävad pinnasesse alles kännud. Kui känd jääb haljastatavale alale, oleks mõistlik ta siiski sealt eemaldada, kuna pole ilus vaadata ja segab niitmist. Eemaldamiseks on mitu võimalust: 1) freesimine, 2) välja kaevamine ja 3) välja kangutamine (sobib ainult väiksemate kändude jaoks). Antud objektil oli aastaid tagasi langetatud vana ja suur kuusk, mille känd ootas väljakaevamist. Pärast töö teostamist känd utiliseeriti ja pinnas taastati (siluti, külvati muruseeme ja rulliti kinni).

Ohtlike puude langetus

Langetasime u 30 meetrit kõrge vana seest mädanenud kuuse. Puu all kasvasid madalamad jalakad, mis segasid suure puu langetamist. Seetõttu tuligi esmalt eemaldada jalakas ja seejärel alles kuuse kallale asuda. 

Ohtlike puude langetamisega peaksid tegelema ainult väljaõppe saanud spetsialistid. Palmipuu OÜ's tegelevad selle teenusega ainult vastava koolituse läbinud töölised. 

  • Facebook
  • YouTube

Palmipuu OÜ